utorak, studeni 17, 2015

nkomladinacniza @ 10:14 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 15, 2015
SENIORI:
Visoko poraženi u Markovcu od ekipe NK Željezničar rezultatom 5:0. U prvom dijelu donekle smo ravnopravni, ali domaći su  u 31 minuti poveli preko Tomislava Kolembusa, koji se dobro snašao i glavom između dvojice naših koristi jedan centaršut. Do poluvremena imamo jednu lijepu šansu, ali bez realizacije. U drugom dijelu domaći ulaze sa više želje i volje, te povećavaju rezultat u 54 minuti preko Marija Kubačeka, te u 60 minuti iz kontre preko Tomislava Kolembusa, a do kraja još dva puta u listu strijelaca upisuje se Mario Kubaček (76 i 85 minuta). U drugom dijelu imamo nekoliko prilika za smanjenje rezultata, ali kao i mnogo puta do sada bez realizacije. Na proljeće po svemu sudeći slijedi nam grčevita borba za opstanak u 2. Žnl Našice.

U ostalim utakmicama Iskrica bolja minimalno od Martina na Šipovcu (Karmenko Pavlić  78), te se ovom pobjedom učvršćuje na drugoj poziciji. U Koški bodove podijelili domaći Seljak i gost Omladinac iz Vukojevaca ( Dino Kovačević 71 i Dino Gašparić 24). Lila uvjerljiva protiv ekipe iz Stipanovaca (Marijan Lazar 18, Slaven Kubaša 38,42 i 60 (p) i Damir Lamot 67, za goste Ivan Prišć 87 i Mateo Batovanja 88). Poganovčani visoko porazli ekipu iz Brezika, a istakao se sa 5 pogodaka Davor Stanivuković 2,14,17,44 i 71, te još Ante Kundid 79 i Nikola Ćorković 88. Zoljan iznanadio pobjedom u Motičini, koja je ovim porazom sve dalje od prvog mjesta  (Ivan Lukačić 8, Marin Knežević 65, a za goste Igor Zubaj 6 i 48 i Vladimir Koš 44 i 84). Vodeća ekipa iz Velimirovca NK Croatia poražena u derbiju kola u Bokšiću (Elvis Mihaljević 75 i Dino Duvnjak 81, te za goste Goran Bošnjaković 78). Prvenstvo se nastavlja u proljeće, u drugoj polovici mjeseca ožujka.

Naslov jesenskog prvaka pripao je ekipi NK Croatia iz Velimirovca, te im ovom prilikom čestitamo na ovom uspjehu. ... by ifo

NK "Poganovci" / Poganovci    Poganovci    Brezik   15.11.2015 13:30   7:0
NK Željezničar / Markovac Našički    Željezničar    Omladinac (N)   15.11.2015 13:30   5:0

SENIORI:

Gostuju u Markovcu kod ekipe NK Željezničar u nedjelju 15.11. u 13.30 sati u posljednjem kolu ove jeseni. Ekipa domaćina u zadnja dva kola bilježi pobjede i trenutno ima jedan bod više od naše ekipe. Nadamo se da će naši biti kompletni odigrati najbolje što znaju.

2.ŽNL / Kolo: 13
Mjesto Domaći Gosti Datum
NK Šipovac / Našice    Martin    Iskrica   15.11.2015 13:30   Lijić / Libić M.-Vrbešić-Brus
NK Seljak Koška    Seljak    Omladinac (V)   15.11.2015 13:30   Juričević / Sekula-Libić D.-Fridl
NK Lila / Lila    Lila    Mladost (S)   15.11.2015 13:30   Matak / Poljaković-Bakota-Božiček
Gaj / Bokšić    Polet    Croatia   15.11.2015 13:30   Tarandek / Dendis N.-Flanjak-Serdar
NK "Poganovci" / Poganovci    Poganovci    Brezik   15.11.2015 13:30   Ignjatić / Keglević I.-Keglević T.-Radačić
NK Željezničar / Markovac N. Željezničar    Omladinac (N)   15.11.2015 13:30   Moguš / Dendis Ma.-Vulić-Šarlija
NK "Motičina" / D. Motičina    Motičina    Zoljan   15.11.2015 13:30   Šarlija / Vida-Lijić-Pleša
nkomladinacniza @ 10:05 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 8, 2015
SENIORI.

Odigrali bez pobjednika 2:2 protiv ekipe iz Poganovaca. Nastupili smo u dosta oslabljenom sastavu bez 5-6 igrača zbog angažmana u biračkim odborima, kartona i ozljeda. Prvih 20 minuta dosta izjednačena igra na sredini terena, da bi gosti nakon jedne akcije preko Ante Kundida u 21 minuti poveli. Isti igrač postiže gol za 2:0 u 42 minuti.Imamo do tada neke poluprilike ali smanjujemo nakon slobodnog udarca Tome, koji golman teškom mukom uspijeva izvaditi iz rašlji, ali Metalni u naletu odbijenu loptu posprema u mrežu 44 minuti. U drugom dijelu imamo blagu incijativu i dvije solidne prilike bez realizacije, a gosti jednu dobru šansu koju naši čiste ispred linije gola. U 86 minuti nakon slobdnog udarca (skraćeni korner) Vlado se dobro snalazi na prvoj stativi i šalje loptu u drugi nebranjeni kut gostujućeg vratara. Sve u svemu ovim bodom nakon svega moramo biti zadovoljni. Slijedi posljednja utakmica ove jeseni u nedjelju 15.11. u Markovcu od 13.30 sati.

Iskrica pobijedila Motičinu i probila se na drugo mjesto ispred Motičine, koja je igrala sa desetoricom nakon isključenja vratara u 24 minuti ( Dražen Kraljik 24 (p), Mario Bereš 79 i Ivan Kovačević 82). Naši slijedeći protivnici Markovčani upisali pobjedu na gostovanju u Zoljanu, iako su domaći vodili na poluvremenu 2:0 (Igor Zubaj 29 i 35, a za goste Tomislav Ivančić 56, Tomislav Kolembus 61 (p) i Mario Kubaček 75) Polet minimalno pobijedio u Breziku ( Elvis Mihaljević 68). Vodeća ekipa iz Velsa upisala novu pobjedu protiv Lile, koje je povela iz penala i povećala bodovnu razliku, a gosti su imali igrača manje od 41 minute zbog isključenja (Davor Benotić 58, Marko Markotić 69 i 80 i Slaven Kubaša 13 (p)). Stipanovčani nakon dužeg vremena upisali tri nova boda pobjedom nad Seljakom iz Koške (Josip Miočević 18, Dejan Moguš 65 i Renato Kuric 78). Omladinac iz Vukojevaca visoko porazio ekipu iz Martina (Alen Korov 4 i 57, Dino Gašparić 10 i Matej Jović 21 i 36).

subota, studeni 7, 2015
Na današnji dan 07.11.1991., odnosno prije 24 godine, oko 14 sati zrakoplov neprijateljske jugoslavenske armije raketirao je Nizu, te okolna mjesta Markovac, N.Breznicu, Košku i Bizovac. U centru Bizovca je bilo i nekoliko poginulih, a nasreću u Nizi osim materijalne štete nitko nije stradao. Najveća šteta učinjena je na kućama obitelji Jurišić i Reljac u ulici Ivana Gorana Kovačića. Cilj neprijatelja je bio uništili prometnu komunikaciju koja je služila logistici Hrvatske vojske u obrani Osijeka i drugih naselja, te također uništiti moral svih stanovnika iza linije fronte bez obzira na žrtve i razinu razaranja.

DA SE NE ZABORAVI.........

nkomladinacniza @ 20:20 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, studeni 6, 2015
SENIORI.

U goste stiže, ove jeseni vrlo dobra ekipa iz Poganovaca. Utakmica zakazana za  nedjelju 8.11. u 14 sati. Najava je toplog vremena, pa poziv svim našim fanovima na posljednju utakmicu u Nizi ove godine, jer u zadnjem kolu slijedeće nedjelje gostujemo u Markovcu.

2.ŽNL / Kolo:12
Kraj Iskrice / Šaptinovci    Iskrica    Motičina   08.11.2015 14:00   Sambolec/Dendis Mi-Marinić-Keglević T.
Obarak / Zoljan    Zoljan    Željezničar   08.11.2015 14:00   Pavlović/Bančić-Božiček-Šarlija
Grbavica / Niza    Omladinac (N)    Poganovci   08.11.2015 14:00   Sekula/Suci iz NS Osijek
NK "Brezik" / Brezik    Brezik    Polet   08.11.2015 14:00   Mikičić/Bužančić-Flanjak-Libić D.
NK "Wels" / Velimirovac    Croatia    Lila   08.11.2015 14:00   Tržić/Knežević-Šarić-Bakota
NK Mladost / Stipanovci    Mladost (S)    Seljak   08.11.2015 14:00   Žigić/Libić M.-Lijić-Kapraljević
NK "Omladinac" / Vukojevci    Omladinac (V)    Martin   08.11.2015 14:00   Fodor/Dendis Ma-Radačić-Lazar
nkomladinacniza @ 17:17 |Komentiraj | Komentari: 0